Татарська підлива
(З книги Ольги Франко “Перша українська загально-практична кухня” 1929р.)
Скоро Великодні свята, пропонуємо приготувати татарську підливу, чи як ми звикли називати, “татарський сос”, який дуже пасує до м’ясних та рибних страв.
Перший запис про цей сос знаходимо у книзі Джона Нотта “Словник кухарів та кондитерів, або товариш досвідченої господині “, виданої в Лондоні у 1723 році.
За легендою, татарський сос винайшов кухар Людовіка XIV – Франсуа Ватель. Він приготував його для обіду, на якому були присутні татари. Висловлюючи свою приязнь та повагу до гостей, шеф-кухар створив підливу з інгредієнтами характерними для татарської кухні. Так вийшов сос, який отримав визнання при французькому дворі.
У Британських кулінарних книгах до татарського сосу додають каперси, петрушку, гірчицю, цибулю. У віденському варіанті: корнішони, каперси, зелену петрушку. Французи розтирають майонез із вареними жовтками, білок труть на грубій терці, додають мариновані гриби. Так татарський соус в різних країнах має свій смак.
Інгредієнти
- 5 варених яєць
- 150мл оливкової олії
- 1ч.л. англійської гірчиці
- 1ч.л. цитринового соку
- 70г тертого хрону або 2 ст.л. каперсів
- сіль, перець, цукор до смаку
Приготування
- Жовтки перетерти блендером з олією, гірчицею та цитриновим соком.
- До смаку дати сіль, перець, цукор, хрін чи каперси.
- Вимішати.
За бажанням татарський сос можна зробити з готовим майонезом : жовтки розтерти з цукром, сіллю і сметаною до гладкої маси. Додати майонез, тертий хрін та терті на середній терці білки.