Корочки (крокети)
(З книги Ольги Франко “Перша українська загально-практична кухня”)
Слово “croguer”- з французької означає “кусати”. Перші крокети приписують французькому шеф-кухарю Франсуа П’єру де Ла Варенну, які він приготував з картопляного пюре й дрібно нарізаного м’яса птиці у 1651р.
З часом крокети зазнали багато змін. У 1740р. Луїс Августо де Бурбон записав у кулінарній книзі рецепт крокетів з бешамелем. Пізніше, 18 січня 1817р. шеф-кухарю Антуану Карему було доручено приготувати грандіозний обід для принца-регента Великобританії Георга IV, серед багатьох страв він вписав крокети, у яких він використав бешамель, яйце та панірувальні сухарі. Відтоді бешамель повністю витіснив картопляне пюре у цій страві.
До Іспанії цей рецепт потрапив у 1808-1815рр. Впродовж XIX ст. крокети записані у багатьох кулінарних книгах Королівства. Ця страва стала настільки популярною, що іспанці вважають її своєю національною. Подають їх як закуску, основну страву чи гарнір, або ж солодкими на десерт.
З 2015р. 16 січня в Іспанії святкують “ Міжнародний день крокетів”, прийнято виготовляти 31 вид крокетів з різноманітними начинками.
Інгредієнти
- 500г вареного м’яса
- 2 скл. росолу
- 70г муки
- сіль, перець, мускатний горіх, сухарі
Приготування
- М’ясо з росолу дрібно нарізати, або змолоти.
- Зробити запражку: муки легко підсмажити, розвести росолом.
- В ринку дати м’ясо та запражку.
- Варити на малому вогні помішуючи, аж згусне.
- Масу дати на таріль, закрити харчовою плівкою та залишити стигнути.
- Зформувати крокети.
- Білок легко збити.
- Мачати крокети в білок та сухарі.
- Обсмажити до золотистого кольору.