Лімонада

Лімонада

(З книги Ольги Франко “Перша українська загально-практична кухня”)


Перш ніж налиємо холодний лимонад в глечик, давайте зробимо коротку подорож, як і коли з’явився цей напій.

Вже понад 1000 років перепис  традиційного лимонаду однаковий. Перші письмові згадки про лимонад ведуть на середземноморське узбережжя Єгипту, де у VIII столітті робили напій з соку цитрин, м’яти, перцю, ферментованого ячменю, води та цукру. Вони навіть торгували цим напитком.

В Індії також робили лимонад, і звідти напій потрапив у Європу, де за легендою, в 781 році винороб імператора Людовика Благочестивого переплутав бочки з вином і налив імператору сік з цитрини, але зрозумівши помилку додав води із цукром. Лимонад дуже полюбляли в VII – VIII у Римі, а згодом і в  Парижі. До цитринового соку додавали мед і воду.

 У 1676 році  продавці створили організацію “Compagnie de Limonadiers”. Британський хімік Джозеф Прістлі винайшов газований лимонад і у 1780 році, цей чудовий напій потрапив до Америки. Жіночий рух під назвою “Християнський союз” почав вести боротьбу проти алкоголю, пропонуючи пити безалкогольний лимонад.

Велику роль у поширенні цього напою відіграли циркові актори. В документі  за 1879 рік у “Реєстрі коліс”,  Західна  Віржинія, був описаний рожевий лимонад, який мав великий успіх у відвідувачів цирку. А винайшов його один  з акторів , який кидав у лимонад карамельки з червоною корицею. З роками лимонад  не втратив своєї популярності.


Інгредієнти

  • 2 цитрини*
  • 600мл  води
  • 160г  цукру
  • цедра з цитрини

Приготування

  1. Стерти цедру з однієї цитрини.
  2. Видусити сік з двох цитрин.
  3. Цукор розчинити в гарячій воді, додати цедру.
  4. Залишити суміш, щоб підстигла.
  5. Дати сік з цитрин і вимішати.
  6. Поставити в холодильник.

Цитрина – лимонЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *