Медівнички

Медівнички

Перепис з зошита Ольги Франко


“Діти, будьте чемні, бо скоро прийде св.Миколай”,– так завжди говорив наш тато. Сьогодні я трохи розповім про нього, тому що дякуючи татові, маю збережені спогади з дитячих років.

Народився тато, Богдан Сітницький (18.05.1914 – 29.01.1997) у родині Олени Заячківської та Івана Сітницького, професора гімназії. Тато був надзвичайно шляхетний, добрий, ніжний, розумний та інтелігентний. Для нас з сестрою тато робив чудові забавки, бо коли ми приїхали з Сибіру у нас нічого не було. Він умів робити для нас подарунки з того, що було під руками. З великим нетерпінням, в кінці кожного місяця, ми чекали на домашній журнал, який тато робив сам, там писав підслухані дитячі розмови, події дня, одним словом все, що ми робили. Малював і гарно оформлював журнал. В кінці року всі номери зшивав в одну книжку.

Перший журнал називався “ Дай цукру”. Чому цукру? Та бо грошей на цукорки у батьків не було, то ми просили цукор, переважно тоді, коли треба було йти спати 🙂 Наступні журнали дістали назву “Наша хата”. 

Сьогодні, гортаю безцінний скарб залишений татом, повертаюсь спогадами у ті дні коли до нас приходив “справжній” св.Миколай, і деколи маленький чортик з різочкою.


Інгредієнти

 • 3-4 скл. муки
 • 1скл. меду
 • 1скл. цукру
 • 1ч.л. соди
 • 20г масла
 • 4 яйця
 • 1ч.л. приправи до медівників

Приготування

 1. В миску насипати 1скл. муки, цукор, приправи.
 2. Мед з маслом загріти до гарячого, всипати соду, розмішати (мед почне пінитись).
 3. Влити мед до муки, розмішати ложкою, додати яйця.
 4. Викласти масу на стільницю і досипаючи решту муки, замісити густе тісто. (муки досипати стільки, щоб тісто було, як на пироги).
 5. Розвалкувати і вирізати тістечка і Миколая 🙂
 6. Помазати яйцем, на середину покласти горішок.
 7. Пекти при температурі 180° 10-15 хвилин.2 thoughts on “Медівнички”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.