Надівані раки


(З книги Ольги Франко “Перша українська загально-практична кухня” 1929р.)
Страви з раків відомі з давніх-давен. В старих рецептах згадуються, як просто варені раки, так і ароматна ракова юшка, чи більш вишукані: сос “Кардинал”, пудинг із раків, фаршировані раки та інші.
Відомо, що великими любителями раків є шведи. У серпні вони відзначають свято Kräftskiva. Прикрашають вітрини, запалюють кольорові ліхтарики, одягають смішні маленькі капелюшки. Цю традицію запозичили й іспанці, і з 2011 року у місті Herrera de Pisuerga організовують фестиваль раків “Festival Nacional del Cangrejo de Río”.
Фарширувала раків й згадала, як ми, дітьми, забавлялися в саду. У ті далекі часи ніяких “ґаджетів” не було, тому, бавилися всім, що попаде під руку. Якось Баба купила раків і вкинула їх у миску з водою, ото була забава! Ми озброїлися патичками й примовляли: “А я, рак-неборак, як ущипну, — буде знак!” Сміялися! Як раки хотіли вилізти з миски, то ми сміливці паличками зіштовхували їх назад у воду. А коли якийсь рак клешнею хапав паличку, то крику було на цілий сад. Так ми бавилися, аж прийшов час їх варити…

Інгредієнти
- 10 варених раків
- 1 ст.л. масла
- 2 ст.л. сухарів
- 1 ст.л. посіченого кропу, або петрушки
- 1 жовток
- сіль, перець, мускатний горіх
Приготування
- Відокремити лапки, хвіст. Голову з панциром почистити й залишити для фарширування.
- З шийок та клешнів вийняти м’ясо, дрібно посікти.
- Додати масло, сухарі, жовток, зелень та приправи. Вимішати.
- Цією масою начинити раків, легко обсмажити на розігрітій з маслом пательні.
- Викласти на ярину*.





ярина – овочі