Пумки (бези)

Пумки (бези)

 (З книги Ольги Франко “Перша українська загально-практична кухня”)


Пумки, чи бези – це всім відомі тістечка зі збитих білків та цукру.

У Музеї кулінарного мистецтва у Франкфурті стверджують, що «меренгу» вперше виготовив кондитер Каспаріні у 1600р. в Майрінґені (Швейцарія). Він назвав своє творіння на честь місця, де народилась ідея. Коли десерт потрапив до Південної Німеччини та Австрії, його назвали «Meirinken» або «Merinken». На півночі Німеччини з’явилась нова назва: «іспанський вітер». Пізніше цей десерт почав завойовувати всю Європу, дійшовши навіть до Англії, де королева Єлизавета І назвала його «поцілунок». Після того з’явилась французька назва «Baiser».

Відомо, що коли польський король Станіслав Лещинський у 1709р. переїхав до Лотарингії, у його резиденції в Нансі, йому подали “безе”. Коли його донька вийшла заміж за короля Франції Людовика XV у 1725 році, кондитер короля Станіслава, подав меренги. Двір був вражений і також почав випікати цей десерт. Таким чином скромне і легке творіння з білків і цукру із Майрінґена захопило весь світ.

У 1985 році пекарі Майрінґена зробили найбільше у світі безе, яке потрапило у Книгу рекордів Гіннеса, із 2000 яєчних білків і 120 кг цукру. Їм довелося випікати його в сауні протягом двох тижнів.


Інгредієнти

  • 3 білки
  • 200г цукру
  • 1 ч.л. цитринового соку

Приготування

  1. Збити білки. 
  2. Додавати по трохи цукор, продовжуючи збивати піну.
  3. Дати ложечку цитринового соку.
  4. За допомогою кулінарного мішка зробити тістечка.
  5. Пекти в розігрітій до 100° рурі 2 години.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *