Скора баба

Скора баба

 (З книги Ольги Франко “Перша українська загально-практична кухня”)


Хочу поділитися спогадами, як пеклося бабки у нас на Великодні свята.

Великодні свята мають особливу атмосферу. Наша баба, Ольга Франко, записувала, що треба купити і скільки, думала, що буде пекти й варити. Хату прибиралося до блиску.

До печення бабок нагрівала кухню, дітей просила не шуміти, не забігати, і не тріскати дверима.

Бігла на базар та купувала найкращі продукти, обов’язково “бабські“ яйця, щоб бабка була жовта, давала не менше 30 жовтків, цукор, цитрину, найкращу муку, яку пересіювала, дріжджі тільки свіжі.

Нам завжди дуже хотілося дивитися, як баба місить тісто, не зважаючи на заборону відкривати двері, бо через холодне повітря бабка може “сісти”, ми забігали, дивилися, як під рукою збільшується тісто, при тому хапали щось зі столу, чи вилизували миску, де були втерті до білого жовтка. Місила довго, годину, а то й більше. Тісто накривала лляною серветою, щоб не “перестудилося” і так в тиші й теплі воно росло. Нас садила на підлогу, бо знала, що ми будемо бігати до кухні, давала макітру, щоб терли мак до перекладанців, чи масло до кремів. Макогін завжди облизували, баба при тому казала, що наші чоловіки будуть лисі.

Форми різних розмірів на баби змащувала маслом, і коли тісто виростало, легенько ставила до печі. Ніколи не люкрувала бабки, змащувала їх яйцем. На спечені бабки ставила гілочку букшпану. Бабині бабки завжди були дуже добрі. 

Бажаю Вам гарних і смачних бабок. Незважаючи ні на що, Веселих Свят!

Сьогодні пропонуємо перепис “Скорої баби”, це бабка нашвидкуруч, не така пухка, як Святкова, яку ми місимо годину, і ще робимо розчину, але також дуже смачна! Цей перепис, у теперішні часи, коли треба встигнути спекти між повітряними тривогами, стане господиням у пригоді.


Інгредієнти

 • 115мл вершків 15%
 • 10г сухих дріжджів
 • 5 яєць
 • 500г муки
 • 100г м’якого масла
 • 100г цукру
 • цедра з одної цитрини

Приготування

 1. Помістити всі інгредієнти в миску.
 2. Місити 10 хвилин в комбайні.
 3. Викласти тісто в форму, накрити та залишити на 1-1,5год рости ( має збільшитись у два рази)
 4. Перед випіканням помазати бабу білком.
 5. Пекти в розігрітій до 180° рурі 45-50 хвилин.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *