Торт цукровий

Торт цукровий

Перепис із зошита Ольги Франко.


Вітання для Мар’яни Макарухи (внучки Ольги Франко) від її дітей Адріани та Іринея і похресниці Наталки Міліянчук :

Вітаємо нашу найдорожчу Маму з Ювілеєм!  Цього року дякуємо Богу за те, що попри пандемію, тисячі здоланих миль, купу тестів з карантином – Мама має нагоду відсвяткувати цей День разом з найближчою родиною: з чоловіком, дітьми, і трьома внуками.

У пам’яті ми зберегли приємні спогади з дитинства, коли ми цілою родиною святкували всі Дні Уродин в Україні, часто десь на природі, на озері. Для нас дітей найочікуванішою частиною свята був торт, а влітку це переважно був торт трускавковий. Не було ще в ті часи цілорічних парникових трускавок, тому на сезон трускавкового торту чекали з особливим нетерпінням.

  Наталка Міліянчук похресниця моєї мами згадала, як одного разу торт, який мав бути прикрашений трускавками, залишився без прикраси, бо як виявилося, ми, тоді ще малі діти, з’їли всі трускавки ще вдома 🤣,а на природу приїхала тільки одна, нею і прикрасили торт.

 Ще Наталка пригадує, які добрі пекла наша Мама кошички з білковим кремом і суницями, пам’ятає, як Мама витягала свій ручний міксер та збивала  білки, бо інакше було неможливо привезти кошички на природу, а ще їх треба було їсти свіженькі, бо білок підходив водою і кошички робились мокрі.

Саме такий торт з солодких сезонних трускавок я з Марилією (дружиною Ірка), і під керівництвом шеф-кухарки Мами, печемо цього року, а трускавок буде багато!

І хоч ми не можемо зібратися, як колись, цілою родиною, але щасливі, що в найближчому сімейному колі можемо разом відсвяткувати цей день. А родина з усіх куточків світу серцем і думками приєднується до нас, щоб побажати Мамі Многая і Благая Літа !


Інгредієнти

 • 250г муки
 • 200г цукру
 • 250г масла
 • 5 варених жовтків
 • 3 сирі жовтки
 • 1 ложка сметани
 • ванільний цукор
 • цедра з цитрини

Приготування

 1. Зі всіх інгредієнтів замісити тісто.
 2. Покласти на 1 годину в морозилку.
 3. Розділити тісто на чотири частини, розкачати чотири коржі 24 см.
 4. Пекти при температурі 180° 15-20 хвилин.
 5. Перемазати трьома різними конфітурами*.
 6. Готовий торт полити цитриновою поливою*: https://www.praktychnakukhnia.com/czytrynova-polyva/

цитринова полива – лимонна глазур

конфітура – джемЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *