Алькермес

Алькермес

Алькермес – це солодкий, дуже ароматний лікер яскраво-червоного кольору, отриманого в результаті додавання комах роду кермес.

Історія Алькермесу бере свій початок у Персії в IX ст. Це був безалкогольний напій для відновлення здоров’я. Його виготовляли з різних спецій і таких екзотичних інгредієнтів, як порошок з перлів і золота та комах кермес.

 У 1743р. Домініканські брати, в аптеці Санта-Марія-Новелла у Флоренції, адаптували оригінальний рецепт, замінивши кермес на інший вид комах, які було простіше дістати – кошеніль, а дорогі інгредієнти: гвоздикою, мускатним горіхом та помаранчевим цвітом.

Аптека тривалий час підтримувалась родиною Медічі, і коли лікер привезли до Франції він отримав назву “Еліксир Медічі” й широко використовувався у приготуванні десертів.

Також Алькермес  робили іспанські монахи у монастирі Santa Maria del Servi, рецепт якого вони дістали від арабів. Лікер мав дуже гарний колір, і коли його наливали у спеціально різьблені склянки та дивились на сонце, червоний колір набував сліпучого ефекту.

Кошеніль, або черець (Dactylopius coccus), вид комах роду напівтвердокрилих, які живляться соком рослин. З цих комах виготовляють кармін – барвник яскраво червоного кольору, що використовується, зокрема, як харчовий барвник E120. 

Найбільшим постачальник кошенілі є Перу.

Алькермес і досі виробляють в Італії, але забарвлюють харчовими барвниками.1 thought on “Алькермес”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *